Сійярто пояснив, чому Угорщина більше не блокує старт переговорів про вступ України до ЄС

Сійярто пояснив, чому Угорщина більше не блокує старт переговорів про вступ України до ЄС

by Max
Сійярто пояснив, чому Угорщина більше не блокує старт переговорів про вступ України до ЄС

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що у рамковий документ, на основі якого відбуватимуться переговори між Європейським союзом і Україною щодо вступу, внесли угорські вимоги про права національних меншин.

«Після гострих дискусій сьогодні ввечері в Брюсселі досягнуто домовленості: всі угорські умови включені до рамкового документа для переговорів з Україною. Тож тепер ми також маємо документ із Брюсселя про те, що Україна має повернути права, відібрані у закарпатських угорців протягом останніх років», – написав Сійярто у фейсбуці пізно ввечері 14 червня.

Напередодні стало відомо, що Угорщина припинила блокувати погодження так званої рамки для переговорів щодо вступу України в Європейський союз, і Україна й Молдова мають офіційно почати переговори про вступ до ЄС 25 червня.

29 травня стало відомо, що Угорщина блокує погодження попереднього варіанту рамки для переговорів про вступ України до Євросоюзу через питання прав угорської меншини.

Європейська комісія 7 червня підтримала початок переговорів про вступ України до Європейського союзу.

Єврокомісія відзвітувала послам країн-членів про прогрес, досягнутий Україною у відповідності критеріям, необхідним для відкриття переговорів про її вступ до ЄС. Зокрема, згідно з документом із висновками, що опинився у розпорядженні Радіо Свобода, вважається також, що Україна вжила заходів у галузі захисту прав нацменшин, виконавши рекомендації Венеційської комісії від червня і жовтня 2023 року.

Єврокомісія відзначала, що цей крок завершено, оскільки Венеційська комісія не робила нових зауважень після своїх рекомендацій. Були згадані й двосторонні переговори з Угорщиною, спрямовані на подальше посилення захисту нацменшин, що тривають.

У травні президент Володимир Зеленський повідомив, що Київ «активно готує на червень» затвердження переговорної рамки і фактичного початку перемовин про вступ України.

У лютому президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що так звана переговорна рамка про вступ України до ЄС «навряд чи буде готова» до початку виборів у Євросоюзі, що відбудуться у червні 2024 року.

Європейська рада 14 грудня вирішила розпочати переговори про вступ України і Молдови до Європейського союзу, а також надала Грузії статус кандидата в члени ЄС.

Новини по темі