Шмигаль анонсував перше засідання Ради Реєстру збитків від російської агресії

Шмигаль анонсував перше засідання Ради Реєстру збитків від російської агресії

by Max
Шмигаль анонсував перше засідання Ради Реєстру збитків від російської агресії

Члени уряду, представники Офісу президента, Національного банку, а також дипломати провели нараду щодо конфіскації активів Росії за кордоном – про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 6 грудня.

За його словами, зустріч стосувалася впровадження міжнародно-правових механізмів відшкодування шкоди, завданої Україні.

«Заслухали інформацію Мін’юсту щодо запуску Міжнародного реєстру збитків, що створений у травні в рамках Ради Європи. Перше засідання Ради Реєстру збитків відбудеться у грудні в Гаазі», – повідомив голова уряду.

Шмигаль вказав на те, що Європейська комісія планує представити план використання заморожених суверенних активів Росії задля підтримки України.

Читайте також: США запровадили санкції щодо трьох компаній через стелею цін на російську нафту

Також у Конгресі Сполучених Штатів зареєстрували двопартійний законопроєкт про конфіскацію активів підсанкційних російських олігархів на користь відновлення України.

«Продовжуємо також активну роботу над компенсаційним фондом, що є частиною Міжнародного компенсаційного механізму. Під конфіскацію мають потрапити як активи російських олігархів, так і суверенні активи Росії. Агресор повинен понести повну відповідальність за скоєне. І конфіскація активів – це перший крок», – заявив він.

Раніше Денис Шмигаль заявив, що Реєстр збитків від російської агресії має запрацювати в першому кварталі 2024 року. При цьому він зазначив, що російські активи, конфісковані на Заході, мають стати основним ресурсом відновлення України. 1 грудня він заявив, що уряд схвалив два документи, які сприятимуть функціонуванню Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією

Новини по темі