Розвідка має дані про план Росії зірвати саміт миру у Швейцарії ­– Зеленський

by Max

Президент Володимир Зеленський, заявив, що Україна має дані розвідки, що Росія планує зірвати Глобальний саміт миру, який відбудеться у червні у Швейцарії.

Про це він сказав під час зустрічі з представниками держав-партнерів і міжнародних організацій з українськими дипломатами у Києві 24 квітня.

«Росія не просто хоче зірвати саміт миру, але й має конкретний план, як це зробити: як зменшити участь країн, як діяти, щоб миру не було ще довше. І ми разом повинні цьому протидіяти», – розповів Зеленський.

Він додав, що Україна надасть цю інформацію спецслужбам країн, які планують взяти участь у саміті.

Під час свого виступу президент зазначив, що зустріч у Швейцарії є важливою, оскільки на ній буде представлено світове бачення, як має виглядати мир в Україні.

Уряд Швейцарії під час візиту Зеленського в січні погодився організувати мирну конференцію. У заяві, оприлюдненій 10 квітня, йдеться, що «наразі існує достатня міжнародна підтримка для проведення конференції високого рівня для початку мирного процесу».

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії.

Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності». Вона також розкритикувала «формулу миру», висунуту українським президентом Володимиром Зеленським, яка передбачає виведення російських військ з території України, фінансові репарації та створення спеціального трибуналу для суду над російськими чиновниками.

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що від 80 до 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн.

Новини по темі