Розгляд майже 11 тисяч кримінальних справ зупинений через мобілізацію обвинувачених – ЗМІ

by Max

В Україні зупинили розгляд майже 11 тисяч кримінальних справ щодо обвинувачених, які добровільно пішли на фронт, пише 7 травня видання NGL.media.

Більшість із зупинених судами справ — за статтями про крадіжку (2187 випадків, це приблизно кожна пʼята справа), ДТП зі смертельними наслідками (766), торгівля наркотиками (757). Також частина справ стосується корупційних злочинів. Водночас журналісти виявили кілька справ за тяжкими статтями, ідеться про сексуалізоване насильство щодо неповнолітніх та замовні вбивства.

Журналісти докладно проаналізували 400 справ і виявили, що близько 100 обвинувачених (25%) у цих справах скоїли злочини вже в статусі військових.

У квітні Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №11079-1 про мобілізацію засуджених, у якому передбачено, що мобілізувати не зможуть лише п’ять категорій засуджених, – наприклад, за злочини проти основ національної безпеки, умисне вбивство двох або більше людей, зґвалтування тощо. Всі інші можуть бути мобілізовані.

На думку заступниці виконавчого директора Центру протидії корупції Олени Щербан, цей законопроєкт дозволить звільняти і засуджених корупціонерів. «Під начебто «посиленням мобілізації» законопроєкт дозволить фактично легалізувати ухилення від визначеного судом покарання у вигляді позбавлення волі, а надалі – завдяки корупційним схемам – і ухиленню від військової служби взагалі», – вважають у ЦПК.

Новини по темі