«Росія не переможе» – Байден на саміті НАТО

«Росія не переможе» – Байден на саміті НАТО

by Max
«Росія не переможе» – Байден на саміті НАТО

Президент США Джо Байден заявив, що Росія прагне «стерти Україну з лиця землі», але він переконаний, що Росія не переможе у війні проти України.

«Україна може і зупинить Путіна, особливо з нашою повною колективною підтримкою. Вони мають нашу повну підтримку», – сказав Байден у перший день саміту НАТО у США 9 липня.

Байден також додав, що сьогодні НАТО «сильніше, ніж будь-коли у своїй історії».

«Коли почалася ця безглузда війна, Україна була вільною країною. Сьогодні це, як і раніше, вільна країна. І війна закінчиться тим, що Україна залишиться вільною і незалежною країною. Росія не переможе. Україна переможе», – наголосив президент США.

Крім того, у свої промові Байден розповів, що Україна отримає системи протиповітряної оборони.

В заяві, розміщеній на сайті Білого дому 9 липня, зазначено, що західні країни спільно надають Україні такі системи протиповітряної оборони:

  • додаткові батареї Patriot від США, Німеччини та Румунії
  • компоненти комплексу Patriot, надані Нідерландами та іншими партнерами, для забезпечення роботи додаткової батареї Patriot
  • додаткову систему SAMP-T від Італії

Президент України Володимир Зеленський на Конференції з відновлення України у Берліні 11 червня заявив, що Україна потребує щонайменше сім систем Patriot для закриття основних міських агломерацій від ударів Росії.

9-11 липня у Вашингтоні проходить саміт НАТО. Питання стримування агресії Росії і підтримки України є одними із головних на ювелейному зібранні, яке Альянс проводить у 75-й рік від свого створення.

Зеленський після прибуття до Вашингтону повідомив, що у фокусі роботи України на саміті буде отримання систем протиповітряної оборони, літаків та гарантій безпеки.

Новини по темі