Росія має сплатити збиток у 486 млрд доларів, завданий Україні – заява лідерів G7

Росія має сплатити збиток у 486 млрд доларів, завданий Україні – заява лідерів G7

by Max
Росія має сплатити збиток у 486 млрд доларів, завданий Україні – заява лідерів G7

Росія має «покласти край своїй незаконній агресивній війні та заплатити за завдані нею збитки Україні». Наразі завдані збитки оцінюють в майже 500 мільярдів доларів, йдеться у спільному комюніке країн «Великої сімки» після саміту в Італії.

Лідери країн заявили, що «російські активи залишаться заморожені доти, доки РФ не припинить війну в Україні і не виплатить збитки Києву. Або ці кошти будуть передані Україні для відновлення».

За даними Світового банку, наразі сума завданих збитків Україні оцінюється в 486 мільярдів доларів. Однак з кожним днем «ця сума збільшується», йдеться у документі.

«Неправильно, коли Росія вирішує, чи буде і коли вона платити за збитки, завдані Україні. Зобов’язання Росії згідно з міжнародним правом щодо сплати завданої нею шкоди зрозумілі, і тому ми продовжуємо розглядати всі можливі правові шляхи, за допомогою яких Росія змушена виконувати ці зобов’язання», – сказано у тексті заяви.

Для усунення збитків, завданих медичній системі в Україні, знадобиться понад 14 мільярда доларів – така оцінка Міністерства охорони здоров’я, зроблена спільно зі Світовим банком та Європейською комісією, заявив міністр Віктор Ляшко 10 червня.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Новини по темі