Російський НПЗ у Туапсе зупинився після атаки безпілотника – Reuters

by Max

Пожежа, спричинена атакою українського безпілотника на російський Туапсинський нафтопереробний завод на узбережжі Чорного моря, призвела до екстреної зупинки заводу, повідомило ввечері 17 травня агентство Reuters з посиланням на два ознайомлені джерела.

За словами одного з джерел, безпілотники влучили в установку з виробництва зрідженого вуглеводневого газу (ЗВГ) в Туапсе, в той час як установка з перегонки нафти (УПН) залишилася неушкодженою.

«Чорного диму під час пожежі не було. Це означає, що горів тільки газ (скраплений газ)», – сказало джерело.

Він додав, що з технічної точки зору є можливість обійти установку зрідженого газу і перезапустити завод відносно скоро.

Вночі 17 травня нафтопереробний завод у місті Туапсе Краснодарського краю РФ знову зазнав атаки БПЛА. Повідомлялося про пожежу на території НПЗ, її загасили.

Джерело Радіо Свобода повідомило, що Служба безпеки України та Головне управління розвідки спільно атакували російські військово-логістичні об’єкти, розташовані в окупованому Криму та на російському узбережжі Чорного моря. За даними джерела, дрони СБУ вже вдруге цього року атакували Туапсинський НПЗ, який РФ почала відновлювати, після нових вибухів доведеться починати ремонт заново.

Міноборони Росії стверджувало, що над окупованим Кримом і Краснодарським краєм вночі 17 травня збили 95 дронів.

Компанія «Роснефть», які належить завод, не коментувала цю атаку і її наслідки.

Це вже не перша атака на НПЗ у російському місті Туапсе. Reuters звертає увагу, що Туапсинський НПЗ зупинив переробку і випуск нафти через пожежу після атаки безпілотника 25 січня і залишався закритим близько 3 місяців, відновивши роботу наприкінці квітня.

Річна потужність Туапсинського заводу становить 12 мільйонів тонн нафти (240 000 барелів на добу). Він виробляє нафту, мазут, вакуумний газойль і дизельне паливо з високим вмістом сірки і постачає паливо переважно до Туреччини, Китаю, Малайзії та Сінгапуру.

Новини по темі