Російські війська «не полишають спроб» прорвати оборону біля Вовчанська – Генштаб ЗСУ 

Російські війська «не полишають спроб» прорвати оборону біля Вовчанська – Генштаб ЗСУ 

by Max
Російські війська «не полишають спроб» прорвати оборону біля Вовчанська – Генштаб ЗСУ 

Ситуація вздовж майже всієї лінії зіткнення є динамічною, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України у зведенні на 16 годину 17 червня.

Російська армія концентрує основні зусилля на Покровському напрямку. Від початку доби наразі відбулося 79 бойових зіткнень.

Російська армія 32 рази намагалася прорвати оборону ЗСУ біля Євгенівки, Новоолександрівки, Новоселівки Першої, Сокола, Уманського та Яснобродівки на Покровському напрямку. Понад половина зіткнень на цьому напрямку ще тривають, російські загарбники «активно застосовують авіацію, як бомбардувальну, так і штурмову».

«На Харківському напрямку на даний час обліковано п’ять боєзіткнень. Окупанти не полишають спроб прорвати нашу оборону біля Вовчанська та Липців – точаться бойові дії. Українські воїни завдають російським військам відчутних втрат», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: «Зустрічаємо не з паляницею, а з кулеметом» – військові про бої біля кордону на Сумщині

Командування повідомляє про відбиття сімох російських атак на Куп’янському напрямку, ще два бої тривають. Також «жорсткі бої» точаться на Лиманському напрямку – там, біля Торського, Тернів і Макіївки, відбулося сім бойових зіткнень. Ще дві атаки тривають біля Греківки. Ще два бої продовжуються на Краматорському напрямку.

Крім того, російська армія наростила до дев’яти кількість атак на Курахівському напрямку. Генштаб звітує про відбиття шести з них, біля Красногорівки російські війська продовжують тиснути.

«На Времівському напрямку противник, за підтримки авіації, чотири рази штурмував наші позиції поблизу Старомайорського, Водяного і Урожайного. Наразі українські воїни відбивають дві із зазначених атак», – додає командування.

Раніше головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що основні зусилля противник продовжує зосереджувати на Покровському напрямку, де сконцентрована більшість його ударних бригад і полків.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) 9 червня зазначали, що наявних російських резервів чисельністю 60 000 осіб, ймовірно, «буде недостатньо для підтримки одночасних широкомасштабних наступальних зусиль на кількох напрямках».

Новини по темі