РФ засудила за статтею про шпигунство пʼятьох громадян України в окупованому Криму

by Max

Суд в окупованому Криму засудив пʼятьох жителів півострова до багаторічних термінів увʼязнення за статтею про шпигунство на користь України.

Усі засуджені мали громадянство України, вони одержали від 11 до 16 років колонії. За версією слідства, засуджені збирали та передавали Службі безпеки України дані про розташування, маршрути та чисельність російських військ на фронті. Отримана інформація використовувалася українською армією для коригування ударів по позиціях російських військових, заявили у ФСБ Росії.

У 2023 році за статтею про шпигунство в Росії засудили девʼять людей, це максимум із 2009 року, підрахував «Перший відділ». Згідно зі статистикою, більшість із них – це громадяни держав пострадянського простору.

Справ за цією статтею ще більше: проєкт Радіо Свобода Сибір.Реалії пише про 31 порушену справу лише в 2023 році. Правозахисники очікують на подальше зростання числа таких справ. За статтею про шпигунство судять лише іноземних громадян, максимальне покарання – 20 років позбавлення волі.

Новини по темі