«Результат не був непередбачуваним» – Білий дім відреагував на вибори в Росії

by Max

У Білому домі відреагували на результати президентських виборів у Росії.

«По-перше, результат виборів не був непередбачуваним, тому що Путін закрив політичний простір, ув’язнив політичних опонентів, деякі з його політичних опонентів трагічно загинули. Тому в цих виборах не було нічого вільного чи справедливого», – сказав на брифінгу радник США з національної безпеки Джейк Салліван.

Водночас він зауважив, що реальність є такою, що Путін є президентом РФ.

«По-друге, реальність така, що президент Путін є президентом Росії , і нам доводилося мати справу з цією реальністю протягом війни в Україні, під час інших агресій, здійснених Росією, під час інших кроків, що суперечать національним інтересам США, які ми бачили від цього президента РФ. І ми продовжували мати справу з ними, але ця реальність не означає, що ці вибори не були чимось таким, що відповідало будь-яким критеріям», – додав Салліван.

18 березня російська Центральна виборча комісія повідомила, що опрацювала 100% усіх протоколів голосування на президентських виборах. За результатами голосування Володимир Путін набрав 87,28%.

Незалежні спостерігачі та експерти оцінюють вибори як невільні та неконкурентні. Путін, який керує Росією з 2000 року, балотувався на п’ятий термін. Усім кандидатам від непарламентських партій та самовисуванцям, які збирали підписи, Центральна виборча комісія в реєстрації відмовила

15–17 березня в Росії та на окупованих Москвою територіях України відбулося голосування на виборах президента.

Читайте також: Підпали, зеленка і «поверніть чоловіка» замість галочки за Путіна: акції дружин російських солдатів на виборах

Європейський союз заявив про невизнання електоральної процедури, яку Росія організувала на окупованих українських територіях. У заяві ЄС ідеться про те, що альянс «рішуче засуджує» проведення «так званих виборів» у Криму, а також у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях. Проведення виборів на цих територіях ЄС назвав «явним порушенням Росією міжнародного права».

Новини по темі