Речник Путіна оцінив результативність Саміту миру

Речник Путіна оцінив результативність Саміту миру

by Max
Речник Путіна оцінив результативність Саміту миру

Москва вважає, що результативність Глобального саміту миру, проведеного 15–16 червня, «наближається до нуля». Про це під час спілкування з журналістами 17 червня заявив речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Він також заявив, що у Росії не зіпсуються відносини з країнами, які підписали підсумкове комюніке мирного саміту у Швейцарії, зокрема з Угорщиною, Туреччиною та Сербією.

«Ми, зрозуміло, братимемо до уваги позицію, яку мають ці країни, і ми продовжуватимемо роз’яснювати їм нашу аргументацію. Багато хто з них підтверджував розуміння безперспективності будь-яких серйозних обговорень без присутності нашої країни», – сказав Пєсков.

Серед країн, які підписали документ, є Словаччина та Угорщина, які під час ухвалення рішень Євросоюзу з українських питань часто висловлюють відмінну від спільної думки членів ЄС думку.

Також під комюніке є підпис Туреччини. Раніше міністр закордонних справ цієї країни Хакан Фідан висловився за присутність Росії на мирній конференції. Водночас серед підписантів немає Саудівської Аравії, чільний дипломат якої закликав сторони до «важких компромісів».

Також серед країн, які делегували своїх представників на Саміт миру, але не підписали комюніке, є Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати.

Новини по темі