Прикордонники з 18 травня перевірятимуть військово-облікові документи на пунктах пропуску

by Max

Державна прикордонна служба анонсувала перевірку військово-облікових документів у окремих категорій громадян на пунктах пропуску з 18 травня – про це відомство заявило у четвер.

«Відповідно до норм законодавства у період дії воєнного стану або проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу», – заявляють у відомстві.

У опублікованій інфографіці ДПСУ вказує на те, що набувають чинності зміни до законів про воєнний стан і про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Згідно з ними, з 18 травня стає обов’язковою наявність військово-облікових документів у чоловіків від 18 до 60 років на вимогу прикордонників у прикордонній смузі, контрольованих прикордонних районах і на пунктах пропуску.

Читайте також: У ДПСУ розповіли про ідентифікацію тіл, які виявили у Тисі

Громадяни, які мають право на виїзд за кордон, мають мати при собі документи про звільнення від мобілізації або зняття з військового обліку.

Перевірці військово-облікових документів не підлягають, зокрема:

  • люди з інвалідністю
  • чоловіки, які супроводжують людей із інвалідністю
  • водії, що перевозять вантажі або пасажирів
  • визначені за окремими посадами та державної служби
  • працівники залізниці, а також підприємств морської та авіаційної галузі

Держприкордонслужба радить уточнити свої дані в центрі комплектування перед виїздом за кордон.

Верховна Рада 11 квітня ухвалила закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Це рішення підтримали 283 народні депутати – переважно із владної партії «Слуга народу» та союзних їй фракцій і груп. Із остаточного варіанту документа зникло положення про умови демобілізації військових. 16 квітня закон підписав президент України Володимир Зеленський.

Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.

Новини по темі