працівники ТЦК знімають водіїв фур із міжнародних рейсів і мобілізують

by Max

Українські міжнародні перевізники скаржаться, що під час повернення в Україну з-за кордону співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) знімають їх прямо з рейсів. Про це повідомляє Асоціація міжнародних автоперевізників (АсМАП), до якої звертаються постраждалі компанії.

Декілька водіїв зняли в Закарпатській області на посту Нижні Ворота. Їх зупиняють, перевіряють документи та пропонують поїхати до ТЦК. Якщо вони відмовляються, їх доставляють силоміць. Обіцяють, що перевірять документи та відпустять, але після проходження військово-лікарської комісії відправляють до навчального центру. Звʼязок із такими водіями майже одразу зникає, тим часом автомобілі стоять на дорозі чи пункті пропуску, де їх залишили, доки інший водій їх не забере. При цьому саме мобілізовані водії несуть відповідальність за вантаж, який вони залишають на дорозі.

«Хочу звернутися офіційно до міністра оборони, міністра інфраструктури – давайте сядемо за стіл, обговоримо всі проблеми і знайдемо шляхи розвʼязання цих проблем. Не можна на автомобільних магістралях вилучати водіїв, забирати їх, кидаючи вантаж та автомобіль на трасі… Людина має знати, виходячи в рейс, доїде вона додому чи не доїде», – сказав президент АсМАП Леонід Костюченко.

Асоціація нагадала, що транспортне забезпечення належить до життєво важливих сфер економіки.

Реакції органів влади на це звернення наразі немає.

В Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація через повномасштабне військове вторгнення Росії. Під час дії запровадженого 24 лютого 2022 року режиму воєнного стану військові мають право вилучати автотранспорт і деяку техніку у підприємств усіх форм власності, органів влади та самоврядування, а також у цивільних осіб.

Новини по темі