«Побачимо» – чиновник ЄС про відправку західних військ в Україну

by Max

Міністри закордонних справ ЄС можуть в понеділок торкнутися теми щодо відправки західних військ в Україну. Про це повідомив чиновник ЄС, не уповноважений давати коментарі ЗМІ, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода в Брюсселі.

«Стратегія – реагувати на події відповідно до того, як розвивається ситуація. Ми це робимо ще з 24 лютого: одразу на другий день високий представник (ЄС Жозеп Боррель) попросив сотні мільйонів євро на озброєння України. І потім ми вирішували, які види зброї – це довгий-довгий шлях. Тож побачимо. Тут не можна сказати так чи ні про жодну річ – це величезна війна», – сказав чиновник і додав, що не знає, чи будуть міністри у понеділок намагатися сформувати спільну позицію з цього питання, але в Раді ЄС стежать за дискусіями з цієї теми.

Наприкінці лютого французький президент Емманюель Макрон заявив, що, хоча «немає консенсусу» щодо відправки західних сухопутних військ в Україну, «нічого не можна виключати».

Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне уточнив цю заяву Макрона, сказавши, що Захід має розглянути нові дії на підтримку України, зокрема, розмінування, кіберзахист, виробництво зброї на українській території. За словами Сежурне, деякі з цих дій «можуть вимагати присутності на українській території, не переходячи порогу войовничості».

14 березня Емманюель Макрон знову повторив свою позицію про те, що не можна виключати введення західних військ в Україну.

Новини по темі