Плетенчук повідомив, що залишає посаду речника Сил оборони Півдня

Плетенчук повідомив, що залишає посаду речника Сил оборони Півдня

by Max
Плетенчук повідомив, що залишає посаду речника Сил оборони Півдня

Дмитро Плетенчук повідомив, що завершує своє відрядження до Сил оборони Півдня, де він протягом 45 днів був очільником Центру стратегічних комунікацій і речником угруповання.

«Так було сплановано від початку. Прошу не шукати ніяких подвійних сенсів або «зрадоньки». Свій функціонал в якості «кризового менеджера» я виконав і повернувся до виконання обов’язків речника ВМС ЗС України», – написав Плетенчук у фейсбуці пізно ввечері 11 червня.

На уточнювальне запитання в коментарях щодо того, хто тепер очолить пресцентр Сил оборони Півдня, Плетенчук зауважив, що про це стане відомо незабаром.

22 квітня речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що також очолив Об’єднаний координаційний пресцентр Сил оборони Півдня, і запевнив, що буде намагатися «бути максимально відкритим і демократичним до преси».

Генеральний штаб ЗСУ зранку 19 квітня повідомив про завершення відрядження Наталії Гуменюк, яка доти очолювала Центр стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня.

Перед цим у зверненні до ЗСУ і Міноборони українські й іноземні медійники стверджували, що Гуменюк забороняє висвітлювати воєнні злочини РФ в її зоні відповідальності та вимагали забезпечити доступ до районів Херсонщини.

Сама Наталія Гуменюк 17 квітня в ефірі Радіо Свобода (програма «Свобода.Ранок») заявила, що доказів журналісти не навели, а пресцентр Сил оборони Півдня не порушив жодних наказів командування.

У березні 2023 року Міністерство оборони повідомило про зміни до наказу головнокомандувача ЗСУ №73, який регулює роботу журналістів під час воєнного стану в Україні. У повідомленні МО йшлося про те, що були враховані рекомендації Національної спілки журналістів України і профільних медійних організацій. Однак представники Медіаруху заявляли, що більшість їхніх пропозицій не врахували.

Новини по темі