плануємо до кінця року надіслати до України 500 тисяч снарядів

by Max

У межах чеської ініціативи з поставок Україні амуніції з країн поза ЄС країни-партнери планують до кінця року надіслати пів мільйона снарядів. Про це перед зустріччю з питань оборони України у Празі сказала прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

«Надання амуніції та засобів ППО залишаються найважливішими пріоритетами ля всіх нас, і для України… Це допоможе змінити ситуацію на фронті. Це дуже необхідно, і ми продовжуватимемо ці зусилля так довго, як це буде потрібно», – зазначила Фредеріксен.

У зустрічі у Празі також взяли участь прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня, президент Польщі Анджей Дуда, прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала, а також американські представники.

Читайте також: Прем’єр Чехії: перші поставки артилерійських снарядів Україні будуть вже в червні

Очільник чеського уряду зазначив, що до їхньої ініціативи долучилися 15 країн ЄС та НАТО і сумарно виділили на її фінансування 1,6 мільярда євро.

Раінше прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що 20 країн, які приєдналися до чеської ініціативи із закупівлі артилерійських снарядів для Сил оборони України, пообіцяли надати кошти для придбання 500 тисяч боєприпасів.

Напередодні радник з питань національної безпеки Чехії Томаш Пояр заявив, що в рамках чеської ініціативи з постачання боєприпасів не пізніше червня в Україну почнуть надходити артилерійські снаряди. Як повідомляється, чеська кампанія зібрала достатньо коштів, щоб закупити сотні тисяч снарядів на ринках за межами ЄС.

Країни Європейського союзу пообіцяли Україні мільйон артилерійських снарядів до кінця березня, але їхні виробничі потужності обмежені, і обіцянку виконати не вдалося. Тоді уряд Чехії оголосив, що збирає значну кількість снарядів – загалом близько 800 000 – для України з третіх країн за межами Європейського союзу.

Новини по темі