Пекін знову назвав війну в Україні «кризою» і відреагував на звинувачення через «звичайну торгівлю» з РФ

Пекін знову назвав війну в Україні «кризою» і відреагував на звинувачення через «звичайну торгівлю» з РФ

by Max
Пекін знову назвав війну в Україні «кризою» і відреагував на звинувачення через «звичайну торгівлю» з РФ

Позиція Пекіна щодо «української кризи» полягає у сприянні мирним переговорам і політичному врегулюванню, заявив лідер КНР Сі Цзіньпін під час переговорів із президентом Польщі Анджеєм Дудою.

«Наразі необхідно докласти зусиль, щоб уникнути розширення та посилення конфліктів, деескалувати ситуацію та створити умови для мирних переговорів. Це в інтересах міжнародної спільноти, в тому числі Європи», – повідомляє пресслужба МЗС Китаю.

У Пекіні заявили, що виступають проти того, щоб «деякі люди використовували звичайну торгівлю між Китаєм і Росією для дискредитації Китаю».

Китай заохочує та підтримує всі «зусилля, які сприяють мирному вирішенню кризи», а також «готовий і надалі відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні української кризи у свій спосіб», додають у міністерстві.

Читайте також: «Міліметр за міліметром» до миру. Що далі після Саміту миру у Швейцарії?

15–16 червня Швейцарія приймала Глобальний саміт миру, в якому брала участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них не було. За результатами саміту президент Володимир Зеленський заявив, що влада України готова слухати Китай і Бразилію, «навіть якщо позиція цих країн щодо війни не збігається з рештою світу».

За даними західних ЗМІ, за час війни в Україні Китай став для Росії основним постачальником товарів, необхідних для різних озброєнь, у тому числі ракет. Наприклад, Financial Times писала, що в 2023 році 90% чипів, імпортованих Росією, надходили з Китаю і використовувалися у виробництві ракет, танків і літаків. В останньому кварталі минулого року також із Китаю було імпортовано 70% верстатів, які, ймовірно, використовувалися у виробництві балістичних ракет.

Влада Китаю заявляє, що не надає зброю жодній зі сторін російсько-українського конфлікту, який називає «українською кризою».

Новини по темі