Пекін відмовилися коментувати комюніке Саміту миру

Пекін відмовилися коментувати комюніке Саміту миру

by Max
Пекін відмовилися коментувати комюніке Саміту миру

У Міністерстві закордонних справ Китаю відмовилися коментувати спільне комюніке, ухвалене на українському Саміті миру в Швейцарії.

«Позиція Китаю щодо українського питання є послідовною і чіткою. Китай не брав участі у мирному саміті і не буде коментувати його спільне комюніке», – сказав речник МЗС КНР Лінь Цзянь, відповідаючи на запитання «Як Китай розглядає спільне комюніке?»

Читайте також: «Це спільне бачення того, як ми хочемо досягти миру в Україні» – президентка Швейцарії про Бюрґенштокське комюніке

15–16 червня Швейцарія приймала Глобальний саміт миру, в якому брала участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них не було. За останніми даними, 78 країн підписали комюніке за підсумками Саміту миру. Однак президент України очікує, що до спільного комюніке про основи миру приєднаються ще більше країн.

Читайте також: «Міліметр за міліметром» до миру. Що далі після Саміту миру у Швейцарії?

За результатами саміту президент Володимир Зеленський заявив, що влада України готова слухати Китай і Бразилію, «навіть якщо позиція цих країн щодо війни не збігається з рештою світу».

Китай, який має тісні зв’язки з Росією, заявив, що не поїде на конференцію, оскільки вона не відповідає вимогам Пекіна, зокрема щодо участі Росії.

Новини по темі