основні зусилля армія РФ зосередила на Авдіївському напрямку

by Max

Війська Росії зосередили основні зусилля на Авдіївському напрямку і вже декілька діб поспіль намагаються прорвати оборону Збройних сил України, повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський після поїздки на цю ділянку фронту.

«Наступальні дії противника підтримуються інтенсивним вогнем артилерії та активним застосуванням FPV дронів і дронів зі скидами. Авіація противника періодично завдає удари КАБами з відстані 40-50 км, артилерійські позиції та основні елементи бойового порядку прикриваються засобами РЕБ», – розповів Сирський про штурмові дії військ РФ.

За словами головнокомандувача, він спільно з командирами обговорив «оптимальні варіанти» маневрів ЗСУ на Авдіївському напрямку.

«У цих умовах найбільш ефективним способом ведення оборони є знищення бронетехніки та штурмових груп піхоти противника вогнем артилерії, – вважає Сирський, – комплексне застосування ударних безпілотних систем різних типів, захист від ворожих дронів своїх підрозділів засобами РЕБ у поєднанні зі знищенням пунктів управління ворожими БПЛА ударами ракетних систем і вогнем артилерії».

Раніше головнокомандувач Збройних сил України за результатами поїздки на «напрямок активних дій» військ РФ повідомив, що оперативна обстановка на східному фронті залишається складною, а російські війська зосередили основні зусилля в районах населених пунктів Терни, Іванівське, Бердичі, Тоненьке, Вербове і Роботине. Попри це, населені пункти, які російська армія намагалася захопити, залишаються під контролем ЗСУ.

14 березня, розвідка Британії повідомила, що армія Росії зосередила свої зусилля на захід від Авдіївки та Мар’їнки на Донеччині, а російські наземні атаки в Україні зменшилася на 13% з кінця лютого 2024 року. Водночас розвідка Британії попередила про складну загальну ситуацію у найближчі тижні для Збройних сил України, оскільки Росія «продовжуватиме відновлювати сили і здійснювати атаки на пріоритетних напрямках».

За даними Генштабу, за минулу добу на Авдіївському напрямку українськими військовими відбито 20 атак РФ в районах населених пунктів Бердичі, Орлівка, Тоненьке, Первомайське Донецької області

Новини по темі