Орбан 2 липня буде в Києві

Орбан 2 липня буде в Києві

by Max
Орбан 2 липня буде в Києві

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 2 липня здійснить свою першу поїздку до Києва після повномасштабного вторгнення Росії в Україну і зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським й іншими посадовцями, повідомило видання Financial Times із посиланням на трьох осіб, знайомих із ситуацією.

Офіси Орбана і Зеленського офіційно цю інформацію не коментували.

Візит Орбана, який є критиком західної військової допомоги Україні, має відбутися через день після того, як Угорщина взяла на себе ротаційне головування в Раді Європейського союзу.

На початку травня Володимир Зеленський провів телефонні переговори з Віктором Орбаном, під час яких «підкреслив зацікавленість України у добросусідських відносинах з Угорщиною».

Орбан, який керує Угорщиною з парламентською більшістю з 2010 року, викликав гнів багатьох лідерів ЄС своїми очевидними нападками на демократію, основоположні принципи блоку й інклюзивність, його протидією санкціям проти Росії, а також його тісними зв’язками з президентом РФ Володимиром Путіним.

Угорщина послідовно критикує військову допомогу Україні під різними приводами. У жовтні 2023 року Орбан заявив, що його країна продовжує спілкування з Росією «заради миру».

Наприкінці серпня минулого року Віктор Орбан під час інтерв’ю заявив, що Захід має укласти угоду із президентом РФ Володимиром Путіним, яка не передбачатиме повернення окупованого Криму і членство України в НАТО.

У відповідь на це в МЗС заявили, що «Україна не торгує ні своїми територіями, ні своїм суверенітетом».

Новини по темі