НБУ утримує стабільність на валютному ринку

by Max

Національний банк України встановив офіційне значення курсу на 17 листопада на рівні 36 гривень 24,96 копійки за долар. Це на півтори копійки менше від офіційного курсу на сьогодні, який становить 36 гривень 26,43 копійки за долар.

3 жовтня курс зрушив із місця вперше з 21 липня 2022 року. Упродовж більш як 14 місяців офіційний курс утримувався на рівні 36 гривень 57 копійок за долар.

На міжбанківському валютному ринку котирування станом на 15:30 становили, за повідомленнями Finance.ua, 36 гривень 24–26 копійок за долар, це на одну копійку менше від рівня закриття торгів 15 листопада.

«На торгах по долару після обіду за рахунок активних розпродажів Нацбанку певна зміна тренду. Котирування неохоче просідають», – вказали фахівці сайту «Мінфін».

Після відмови від фіксованого курсу валюти стрімкого знецінення гривні не відбулося, написав голова Національного банку України Андрій Пишний у фейсбуці за підсумками першого дня, коли регулятор уможливив вільніше курсоутворення.

«Гривня не здійснила «політ у космос»… А якщо врахувати, що раніше курс продажу валюти на міжбанку був близьким до 36,9 гривні за долар (офіційний курс + 1%), то вона навіть дещо зміцнилася», – написав Пишний.

Новини по темі