На український сайт «Хочу жить» з Криму заходить до півтора мільйона людей – спікер проєкту

На український сайт «Хочу жить» з Криму заходить до півтора мільйона людей – спікер проєкту

by Max
На український сайт «Хочу жить» з Криму заходить до півтора мільйона людей – спікер проєкту

У соцмережах працює державний проєкт України під назвою «Хочу жить». Існує телеграм-канал для військовослужбовців РФ, які не можуть уникнути мобілізації, але при цьому не хочуть воювати. Їх інформують, що є право вибору: повернутися додому при найближчому обміні або залишатися в полоні до кінця війни, або попросити притулку в Україні, повідомив в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода сайту «Крим.Реалії» речник проєкту Віталій Матвієнко.

За його словами, що вже є «успішні кейси по обмінах, і ті люди, які повернулися, попередньо, здалися по проєкту «Хочу жити», а потім повернулися по обміну, то вони живі-здорові, в них все добре».

Матвієнко каже, що на ресурсі «Хочу жить» фіксується до півтора мільйона заходів саме з території окупованого Росією Криму.

«Територія Криму – це 1 137 595 заходів, Севастополь – 369 645, ну і далі зріз по містах: трійка – це Сімферополь, Євпаторія і Керч. А саме Сімферополь – 540 500, Євпаторія – 64 645, Керч – 61 915 заходів. Далі йдуть міста поменше, це Феодосія, Джанкой, Бахчисарай, Алушта та Саки. Ну і відповідно 52 000, 39 000, 31 000, 19 000 та 18 000 відповідно», – розповів він.

Водночас за інформацією речника проєкту «Хочу жить», у 2023 році «кількість звернень була більшою, зараз вона трішки впала».

«Вона (кількість заходів на сайт «Хочу жить» – ред.) вийшла до того рівня, до моменту піка у 2023 році. Власне, великого падіння якогось не відбувається. Як тільки щось буде відбуватися безпосередньо на лінії фронту, або ж, скажімо так, в так званій Росії, щось всередині буде коїтися і люди почнуть задумуватися, то звісно, вони можуть це не можуть, а, як правило, статистика піде вгору, це абсолютно логічно», – зазначив він.

За рік існування державної програми «Хочу жить» українська влада отримала понад 22 тисячі звернень від російських військовослужбовців, а сам сайт відвідали понад 46 мільйонів людей, розповів у серпні 2023 року речник проєкту «Хочу жить» Віталій Матвієнко. За його словами більшість людей, які заходили на сайт, на якому українська влада пропонує російським військовим здатися у полон, це росіяни, а саме жителі, зокрема, Москви.

Новини по темі