На тлі мобілізації спеціалістів у Мінекономіки заявляють про потребу перекваліфікації українців, насамперед жінок

by Max

На тлі мобілізації спеціалістів до армії українська економіка зіткнулася з нестачею робочої сили, тому у Міністерстві економіки заявляють про потребу перекваліфікації українців, насамперед жінок. Про це заявила міністерка економіки Юлія Свириденко.

«Ще одним важливим викликом для економіки стала мобілізація спеціалістів до лав ЗСУ. Нам зараз потрібно приділити більше уваги програмам перекваліфікації українців, які залишаються в тилу, на професії, які мають максимальний попит. В першу чергу мова йде про жінок, які вже сьогодні опановують колись суто «чоловічі» професії. Наприклад, тілоохоронців, водіїв вантажівок, автобусів або навіть тракторів – такі зараз реалії ринку праці», – сказала вона під час зустрічі з президентом Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Оділь Рено-Бассо.

За її словами, ЄБРР має розглянути можливість фінансово підтримати реалізацію програм перекваліфікації, як з боку держави, так і зі боку українського бізнесу.

Юлія Свириденко також зауважила, що, окрім нестачі робочої сили, українська економіка стикнулася з енергетичними проблемами. За її словами, це два критично важливі виклики.

У 2023 році ринок праці продовжував відновлюватися після падіння на початку повномасштабного вторгнення Росії. Однак, за деякими даними, через мобілізацію та виїзд біженців за кордон Україна втратила близько третини працездатних людей.

Новини по темі