на місці удару по «Охматдиту» побували понад 30 голів іноземних дипмісій

на місці удару по «Охматдиту» побували понад 30 голів іноземних дипмісій

by Max
на місці удару по «Охматдиту» побували понад 30 голів іноземних дипмісій

Заступник міністра закордонних справ Євген Перебийніс разом із 33 главами дипмісій, акредитованих в Україні, відвідали лікарню «Охматдит», яка зазнала пошкоджень внаслідок російського ракетного удару, повідомила пресслужба МЗС.

У відомстві кажуть, що делегація іноземних послів «мала змогу на власні очі побачити наслідки варварського удару російської ракети по медичному закладу, в якому перебували цивільні люди, зокрема діти, які лікувалися від раку та інших важких захворювань».

Як поінформували в МЗС, Перебийніс закликав представників дипмісій та міжнародних організацій «рішуче відреагувати на цей жахливий воєнний злочин та докласти максимум зусиль для посилення протиповітряної оборони України».

У МЗС уточнили, що на місці були присутні міністр внутрішніх справ Ігор Клименко та директор «Охматдиту» Володимир Жовнір, «які поінформували іноземних дипломатів про наслідки російського терору».

До складу делегації, за даними МЗС, увійшли керівники та представники дипломатичних місій ЄС, НАТО, УВКБ ООН, ПРООН, ЮНІСЕФ, Азербайджану, Австрії, Аргентини, Вірменії, В’єтнаму, Греції, Індонезії, Іспанії, Італії, Канади, Мексики, Молдови, Нідерландів, Норвегії, Північної Македонії, Польщі, Святого Престолу, Словаччини, Словенії, Судану, Туреччини, Фінляндії, Франції, Чехії, Чорногорії, Швейцарії, Швеції, Японії.

Російські війська вранці 8 липня завдали по Україні ракетних ударів. Зокрема, по Києву, Дніпру, Кривому Рогу і Донеччині. Сили оборони України збили 30 із 38 російських ракет, повідомили у Повітряних силах.

Число жертв комбінованої ракетної атаки, здійсненої російськими військовими 8 липня, в Києві сягнуло 27. Президент Володимир Зеленський каже про понад 170 поранених і 37 загиблих внаслідок удару в Україні.

Серед інших об’єктів, під російський ракетний удар потрапило одне з приміщень дитячої лікарні «Охматдит». Постраждав корпус, де були діти на діалізі, розповів міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко. У ДСНС уточнили, що внаслідок ракетного удару по дитячій лікарні загинули двоє людей.

Новини по темі