на 29 травня вимкнень електрики не планується

by Max

Міністерство енергетики України повідомило, що на 29 травня «обмеження побутових та промислових споживачів поки не прогнозуються».

За повідомленням, минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією та комерційним імпортом.

«Також учора в денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни. Протягом години через сонячну погоду та відповідно активний виробіток електроенергії сонячними електростанціями оператор системи передачі обмежував виробництво електроенергії з відновлюваних джерел енергії», – вказано в повідомленні.

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила спершу обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, згодом – відключення для побутових споживачів.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

Читайте також: Швеція надала Україні понад 56 мільйонів євро для підтримання енергетики

Новини по темі