МЗС зробило роз’яснення щодо тимчасового призупинення консульських послуг для чоловіків за кордоном

by Max

Чоловіки призовного віку, які уточнили свої дані згідно з вимогами законодавства, зможуть подати заяви на отримання консульських послуг, отримати свій слот в електронній черзі та потрапити на прийом до консульства, уточнює Міністерство закордонних справ України.

У МЗС наголосили, що рішення про призупинення консульських послуг для чоловіків-громадян України за кордоном стосується тільки чоловіків призовного віку, воно тимчасово призупиняє прийом від цієї категорії громадян нових заяв на обмежений період, після завершення якого прийом заяв продовжиться.

«Механізм оновлення та перевірки військово-облікових даних для чоловіків призовного віку, які тимчасово перебувають за кордоном, наразі визначається з-поміж доступних варіантів й узгоджується причетними державними органами. Щойно ця міжвідомча робота буде завершена, дипломатичні установи та МЗС оприлюднять додаткові докладні роз’яснення», – зазначають у міністерстві.

Від 23 квітня МЗС України обмежило надання консульських послуг чоловікам віком 18-60 років за кордоном, включно з оформленням заявок на отримання закордонних паспортів та їхню видачу. Як пояснили в міністерстві, це пов’язано з ухваленням Верховною Радою закону про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня 2024 року.

Читайте також: У Польщі вважають, що питання щодо повернення чоловіків призовного віку до України має вирішуватися на рівні ЄС

Рішення у зовнішньодипломатичному відомстві назвали тимчасовим кроком, «обумовленим необхідністю вирішення питань щодо військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном».

Після цього віцепрем’єрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна не буде примусово повертати чоловіків призовного віку з-за кордону.

У Литві підтримали ідею повернення Україні чоловіків мобілізаційного віку, але механізмів наразі немає

Новини по темі