Моравецький розповів, як зміна влади у Польщі вплинула на відносини між Києвом і Варшавою

Моравецький розповів, як зміна влади у Польщі вплинула на відносини між Києвом і Варшавою

by Max
Моравецький розповів, як зміна влади у Польщі вплинула на відносини між Києвом і Варшавою

У відносин Польщі й України – тверда основа, яку не здатні похитнути проблеми, що періодично виникають, чи зміна влади. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив екс-прем’єр Польщі Матеуш Моравецький.

«У Польщі настільки велике розуміння важливості боротьби між Україною та Росією, що я б сказав, що зміна уряду не надто вплинула в цьому плані», – зазначив Моравецький.

Політик висловив обережний оптимізм, коментуючи майбутнє взаємин між країнами.

«Не думаю, що ці незначні проблеми, навіть якщо вони іноді є, створюють багато неспокою і тривоги між нашими двома націями. Вони не можуть створити щось дійсно серйозне», – зауважив колишній посадовець.

Читайте також: «Кризи немає, але колишнього вогню теж». Віцемаршалок Сенату розповів про польсько-українські відносини

Коментуючи аграрний аспект і його вплив на майбутнє членства України в Євросоюзі, Моравецький висловив думку, що це не «та перешкода, яку неможливо подолати».

«Я був частиною команди, яка вела переговори щодо вступу Польщі до ЄС 25 років тому, і я пам’ятаю дуже схожі проблеми в багатьох інших галузях економіки. Наскільки я пам’ятаю, це все було розібрано відносно легко протягом двох-трьох років», – сказав Моравецький.

Щодо вирішення аграрної суперечки між Україною й Польщею у довгостроковій перспективі, Моравецький сказав, що «це має бути відносно легко».

«Ми повинні мати дуже детальну домовленість щодо конкретних видів сільськогосподарської продукції та квот на неї. І у нас немає проблем з реальним транзитом і експортом через Польщу в інші країни», – зазначив колишній глава польського уряду.

Читайте також: Німеччина, Польща та Чехія просять ЄС про допомогу для прийому українських біженців – Bloomberg

Політик, чия партія «Право і Справедливість» здобула два десятки місць у новому скликанні Європарламенту, сказав, і що може затримати Україну на шляху до ЄС.

«Наскільки я чую тут, у Брюсселі, це якісь галузеві переговори, але це також рівень корупції й те, як з корупцією борються в Україні. Проблеми такого типу», – резюмував Моравецький.

Раніше уповноважена премʼєр-міністра з питань головування Польщі в ЄС Маґдалена Собковʼяк-Чарнецька заявила, що для Польщі на час її головування в Європейському союзі, яке починається 1 січня 2025 року, підтримка України буде серед «найважливіших питань».

Новини по темі