Міненерго знову закликає економити електроенергію у вечірні години

by Max

Враховуючи значні пошкодження, завдані енергосистемі, Міністерство енергетики України просить споживачів зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (з 17:00 до 22:00).

Також звертається до промислових споживачів – переглянути виробничі процеси для зменшення навантаження на енергосистему, повідомляє пресслужба міністерства 10 травня.

«З 18:00 четверга до 7:00 п’ятниці в усіх регіонах, крім Херсонської області, застосовувалися обмеження промислових споживачів. При цьому електропостачання побутових споживачів не обмежувалося», – йдеться у повідомленні.

Енергетики зауважили, що для промисловості обмеження можливі і сьогодні.

У Міненерго додали, що через обстріли були пошкоджені повітряні лінії на Дніпропетровщині, Харківщині та Чернігівщині. У південному регіоні біля однієї з високовольтних підстанцій стався вибух внаслідок падіння БпЛА.

Генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») розповів, що кожне домогосподарство може зекономити 20 відсотків електроенергії.

Уночі та вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації та передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях.

Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила обмеження на енергопостачання для промисловості та бізнесу, але також попередили – не виключені відключення побутових споживачів.

Російські військові з жовтня 2022 року розпочали обстріли критичної енергетичної інфраструктури України, що спричинило дефіцит генерації електроенергії та проблеми з розподілом між регіонами. У 2023 році Росія зменшила інтенсивність атак.

У березні цього року Росія відновила атаки по об’єктах критичної інфраструктури в Україні, зокрема, здійснивши 22 березня найбільш масштабну атаку на українську енергетику за останній час. Тоді РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії «Укргідроенерго» повідомили про серйозні пошкодження. Згодом цілями російських атак були Канівська та Дністровська ГЕС.

Новини по темі