«Мерзенно і жахливо» – радник Байдена про всиновлення в РФ викрадених українських дітей

«Мерзенно і жахливо» – радник Байдена про всиновлення в РФ викрадених українських дітей

by Max
«Мерзенно і жахливо» – радник Байдена про всиновлення в РФ викрадених українських дітей

Радник США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполученим Штатам знають про «нові та підтверджені повідомлення» про те, що Росія розмістила списки викрадених українських дітей на російських веб-сайтах усиновлення.

Коментуючи ці дані 12 червня, Салліван назвав те, що сталося, «мерзенним і жахливим».

Він визнав, що після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, російські чиновники депортували до РФ сотні тисяч українських цивільних, «включно з дітьми, силоміць розлученими зі своїми родинами».

Джейк Салліван підкреслив, що ці діти належать до своїх сімей, додавши, що Росія «веде війну не лише проти українських військових, а й проти українського народу» і «чинить військові злочини та злочини проти людяності в Україні».

Українські діти, які були викрадені та вивезені до Росії в перші місяці російського повномасштабного вторгнення, були віддані владою РФ на усиновлення, свідчить розслідування Financial Times. Використовуючи інструменти розпізнавання зображень та публічні записи, а також інтервʼю з українськими чиновниками та родичами дітей, FT ідентифікувала та знайшла чотирьох українських дітей на повʼязаному з російським урядом сайті з усиновлення usynovite.ru.

Отримані дані доповнюють докази, що, на думку Міжнародного кримінального суду, українських чиновників та правових експертів, указують на воєнні злочини та злочини проти людяності, вчинені Росією.

Одна дитина представлена на сайті з новим російським імʼям та іншим віком, який відрізняється від українських державних документів. Інша дитина показана з російською версією свого українського імені. Про українське походження жодного з дітей не згадується.

FT підтвердила особи дітей за допомогою українського державного органу, Центру захисту прав дитини. Центр чекає на подальше підтвердження осіб ще двох дітей, які, на думку FT, є українцями.

Новини по темі