мер Славути розповів про масштаби руйнувань після падіння уламків БПЛА

by Max

Вибухова хвиля після падіння уламків БПЛА на обʼєкт критичної інфраструктури була настільки потужною, що пошкодила пів міста Славута на Хмельниччині. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив міський голова Василь Сидор.

«І регіон, і села, і місто дуже сильно пошкоджені. Практично всі обʼєкти міста – житловий фонд, соціальні об’єкти – потрапили під цю хвилю і були пошкоджені. У нас у місті близько 500 будинків багатоповерхових, (з них) близько 300 – мають ті чи інші пошкодження, а також – 28 об’єктів соціальної сфери. Практично всі школи і всі садочки, без виключення. Лікарня також має величезні пошкодження. Ну і підприємства, заклади, суди, воєнкомат, прокуратура також тією чи іншою мірою пошкоджені», – розповів в ефірі «Свобода LIVE» Сидор.

За словами міського голови, внаслідок атаки 36 жителів міста звернулися до медзакладу, 20 людей досі перебувають в лікарні, двоє з них – у тяжкому стані в реанімації.

У місті вже відновили зв’язок, воду, електрику і газопостачання, наголосив мер Славути.

«З четвертої години люди своїми силами почали розгрібати-відновлювати, всі працюють сьогодні. Приємно, що до мене звернулися всі сусідні міста і надали бригади людей. Ми сьогодні вже максимально відновили освітні заклади. Щодо відновлення житлового фонду – це завдання не одного дня», – зазначив Сидор.

Мер зазначив, що в місті немає військових частин чи об’єктів, відтак найімовірніше, російська армія цілила у критичну інфраструктуру.

«Напевно це те, що ми знаходимося за 10 кілометрів від атомної станції, і це така спроба пошкодити енергетичні об’єкти, загроза пошкодження АЕС. Я думаю, це так, бо інших версій у мене немає, чому саме мирне місто Славута потрапило під такий удар», – сказав Василь Сидор.

У ніч на 25 жовтня Росія атакувала Україну 11 безпілотниками, усі збили. Протиповітряна оборона працювала в Черкаській, Херсонській, Полтавській, Житомирській, Хмельницькій та Миколаївській областях.

Російські військові регулярно атакують регіони України з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Новини по темі