Литвиненко про українську формулу миру

by Max

Україна чітко усвідомлює, що війна закінчиться переговорами. Саме тому була підготована формула миру президента Володимира Зеленського, сказав секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко у зверненні до учасників форуму регіону Балтійського моря: «НАТО 2024 і Арктична Європа», що стартував 20 травня у Фінляндії.

«Наша позиція дуже проста і переконаний, вона буде підтримана учасниками саміту миру у Швейцарії у червні 2024 року. Це справжній дипломатичний трек, який має всі шанси сприяти досягненню справедливого миру», – сказав секретар РНБО.

Він також зазначив, що для стійкого миру важливим фактором є підписання двосторонніх безпекових угод, що реалізують минулорічну заяву G7.

Читайте також: Україна і світ. Путін і Сі намагаються «торпедувати» саміт миру

Раніше пресслужба Зеленського повідомляла, що Глобальний саміт миру стане платформою для діалогу щодо шляхів досягнення «всеохопного, справедливого й тривалого миру для України» згідно зі статутом ООН та нормами міжнародного права.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що Україна та її західні союзники мають «однакові цінності», але можуть часто мати «різні погляди» на те, яким має бути закінчення війни. Він заявив, що час від часу відчуває тиск від партнерів. За його словами, це відбувається хвилями – у моменти «слабкості» України.

У листопаді 2022 року президент України Володимир Зеленський представив план, який складається з десяти пунктів, відомий як «формула миру». Зокрема, він передбачає, що будь-які переговори з Москвою можуть розпочатися лише після повернення нею всіх зайнятих територій, включаючи Крим, та виведення військ із усіх окупованих нею регіонів.

Уряд Швейцарії в січні погодився організувати мирну конференцію. У заяві, оприлюдненій 10 квітня, йдеться, що «наразі існує достатня міжнародна підтримка для проведення конференції високого рівня для початку мирного процесу».

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що від 80 до 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн.

Новини по темі