Литва відкриє завод із виробництва артилерійських снарядів

by Max

Міністерка економіки Литви Аушріне Армонайте підписала угоду з німецьким концерном Rheinmetall про будівництво заводу з виробництва артилерійських снарядів. Він має розпочати роботу наприкінці 2025 року та виробляти десятки тисяч боєприпасів на рік, повідомляє Delfi.

На тлі постачань в Україну країни Заходу значно зменшили запаси артилерійських боєприпасів. Кілька досліджень показують, що Росія виробляє більше снарядів, ніж країни НАТО. Це призводить до розширення військового виробництва у США, країнах Євросоюзу та Великій Британії.

Завод у Литві спеціалізуватиметься на виробництві артилерійських снарядів калібру 155 міліметрів, найпопулярнішого в арміях НАТО, повідомляло у квітні видання Defensenews. У будівництво буде вкладено близько 180 мільйонів євро, для розвитку оборонного виробництва в Литві спростили частину екологічних та будівельних норм. Крім того, завод на 20 років буде позбавлений сплати корпоративного податку. Голова уряду Інґріда Шимоніте називала виробництво важливим не лише для Литви, а й для України.

У травні новий завод із виробництва 155-міліметрових снарядів відкрився в американському штаті Техас, повідомляв «Голос Америки». Його будівництво коштувало більш як 500 мільйонів доларів. Ще один завод із виробництва снарядів будується в Арканзасі, крім того, Пентагон планує відкрити другу лінію з виробництва снарядів на військовому заводі в Айові.

Новини по темі