Лідери країн Балтії закликали розпочати переговори про вступ України до ЄС

by Max

Президенти Литви, Латвії та Естонії закликали ЄС розпочати переговори про вступ з Україною та Молдовою в червні 2024 року. Про це йдеться у їхній заяві з нагоди 20-річчя вступу балтійських країн до ЄС.

У документі зауважується, що річниця відзначається у той час, коли неспровокована та невиправдана агресивна війна Росії проти України нагадує, що мир у Європі не слід сприймати як належне, а додаткові зусилля ЄС є необхідними для зміцнення архітектури безпеки в Європі.

«Ми підкреслюємо, що міжнародна підтримка залишається вирішальною для досягнення перемоги України. Україна сьогодні відстоює наші демократичні цінності. Ми твердо стоїмо на своєму зобов’язанні підтримувати Україну, захищати заснований на правилах світовий порядок… Ми закликаємо скликати міжурядові конференції з Україною та Молдовою та розпочати переговори про вступ у червні 2024 року», – йдеться у заяві.

Лідери країн Балтії зауважують, що розширення блоку є геополітичною необхідністю та викликом історії для ЄС.

Раніше президент Чехії, яка також вступила до Євросоюзу 20 років тому, виступив з подібною заявою, зазначивши, що розширення блоку є «геостратегічною необхідністю».

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова вже в червні цього року розпочати переговори щодо вступу до ЄС.

У лютому президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що так звана переговорна рамка про вступ України до ЄС «навряд чи буде готова» до початку виборів у Євросоюзі, що відбудуться у червні 2024 року.

Європейська рада 14 грудня вирішила розпочати переговори про вступ України і Молдови до Європейського союзу, а також надала Грузії статус кандидата в члени ЄС.

Новини по темі