Курт Волкер про військову допомогу США Україні

by Max

Обсяг військової та економічної допомоги США для України є надзвичайним, але надавали її недостатньо швидко та з обмеженнями. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив Курт Волкер, спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України в 2017– 2019 роках.

«Білий дім, адміністрація США зробили неймовірно багато для підтримки України. Обсяг військової допомоги, економічної допомоги, яку ми надали, всі різні типи зброї та боєприпасів і навчання є справді надзвичайними. І я вважаю це все вирішальним для виживання України та успіху, який ми бачимо в Україні сьогодні. Тому в цьому я віддаю належне адміністрації. Але також критично ставлюся до того, що ми зробили це недостатньо швидко і з надто великими обмеженнями», – сказав Курт Волкер.

За його словами, США багато разів казали «ні» тому чи іншому озброєнню, але потім таки змінювали думку і поставляти його Україні. Нині така ж дискусія щодо ATACMS та F-16.

Реактивна артилерійська система HIMARS, надана Україні Сполученими Штатами, 29 жовтня 2022 року

«Спочатку ми сказали, що не дамо «Стінгерів», а потім передумали. Спочатку ми сказали, що не буде важкої броні, а потім змінили свою думку. Тоді ми сказали, що не буде артилерії великої дальності, а потім ми додали більшу дальність. І зараз ми все ще говоримо, що не дамо ATACMS з найбільшим радіусом дії. Ми сказали, що не буде касетних боєприпасів. Зараз ми їх надаємо. Ми говорили, що не надаватимемо літаків. А зараз ми говоримо «так» літакам, але не раніше наступного року», – пояснює американський дипломат.

Тому, за його словами, «ми надто повільні, ми надто нерішучі». Проблема в тому, на думку Волкера, що «немає чіткого розуміння, в чому полягає мета». За його словами, мета – перемога України і витіснення Росії з окупованих територій.

Курт Волкер, спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України (2017- 2019). Київ, 7 вересня, 2023 року

Курт Волкер, спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України (2017- 2019). Київ, 7 вересня, 2023 року

«Ми маємо це чітко розуміти, а потім надати все, що в наших силах, щоб допомогти це зробити. І я думаю, що причина – їхній страх російської ескалації, зокрема, через підбурювання інших країн до атак на країни НАТО, і тут ми повинні були б долучитися до оборони. Або ж ескалація до використання ядерної зброї. І тому вони намагаються уникнути цієї переломної точки в психології Путіна, щоб він не пішов на ескалацію», – зазначив Волкер.

Але, на його думку, це помилковий аналіз, це неправильне розуміння Володимира Путіна.

«Якби Володимир Путін міг ескалувати, він би це вже зробив. Він не має наміру воювати в Україні і програвати. Він намагається воювати в Україні і перемагати. І ми маємо це визнати та діяти відповідно», – підсумував Курт Волкер.

Читайте також: «Є просування вперед» – Кулеба про надання Україні ракет ATACMS та Taurus

На початку вересня США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на 600 млн доларів. За останніми даними, від початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року Вашингтон надав Україні 43,2 млрд доларів допомоги у сфері безпеки, 2,9 млрд доларів гуманітарної допомоги і 20,5 млрд доларів бюджетної підтримки через механізми Світового банку.

Новини по темі