країни-партнери G7 обіцяють 1 млрд доларів допомоги енергосектору України

країни-партнери G7 обіцяють 1 млрд доларів допомоги енергосектору України

by Max
країни-партнери G7 обіцяють 1 млрд доларів допомоги енергосектору України

Країни-партнери «Групи семи» (G7+) анонсували додаткову допомогу енергетичному сектору України на суму понад 1 мільярд доларів після останніх атак РФ.

Про це стало відомо за результатами Координаційної групи G7+ з надання допомоги українському енергосектору в рамках Міжнародної конференції з відновлення України у Берліні, йдеться на сайті уряду 13 червня.

Зокрема, повідомляє Міністерство енергетики, партнери нададуть 70 мільйонів євро нових грантових внесків до Фонду підтримки енергетики України, 500 мільйонів доларів нового фінансування від США для підтримки енергетичного сектору, 300 мільйонів євро додаткового фінансування від ЄБРР, щонайменше 47 мільйонів доларів додаткового гранту від Світового банку та донації у формі гуманітарної допомоги від держав-членів ЄС.

Як зазначили у відомстві, участь у Координаційній групи G7+ з надання допомоги українському енергосектору взяли 25 країн, установ та організацій.

«За підсумками засідання представники країн-партнерів зробили рішучу заяву, в якій засудили російські атаки на українську енергетику та засвідчили плани продовжувати надавати допомогу для відновлення українського енергосектору», – вказано у повідомленні.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії — наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації.

У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Новини по темі