корабель «Новочеркаськ» був повністю знищений, це удар по логістиці РФ

корабель «Новочеркаськ» був повністю знищений, це удар по логістиці РФ

by Max
корабель «Новочеркаськ» був повністю знищений, це удар по логістиці РФ

Знищення російського десантного корабля «Новочеркаськ» під час удару в окупованому Криму послабило логістику Росії, повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані своєї розвідки.

«Росія, ймовірно, планувала використовувати свої сили на малих броньованих десантних кораблях для проведення значних десантних операцій під час вторгнення, і вона подвоїла кількість цих суден у Чорному морі під час підготовки до війни. Із затягуванням війни кораблі все частіше використовуються для надання логістичної підтримки. Це важлива роль, оскільки вона посилює життєво важливе і відносно нестабільне автомобільне і залізничне сполучення Керченського мосту», – йдеться у повідомленні.

У ніч на 26 грудня десантний корабель Чорноморського флоту РФ «Новочеркаськ» був повністю знищений українським ударом під час стоянки в порту окупованої Феодосії в Криму. Як зауважують у розвідці Британії, дані з відкритих джерел свідчать про високу ймовірність того, що судно перевозило вибухонебезпечний вантаж, коли в нього влучили, це спричинило потужний вторинний вибух.

У британській розвідці нагадують, що цей інцидент збільшив кількість втрачених Росією з моменту вторгнення малих ракетних кораблів до трьох: «Саратов» затонув 24 березня 2022 року, а «Мінськ» був функціонально зруйнований 13 вересня 2023 року. Ще два підводні човни, ймовірно, були пошкоджені.

«Росія ввела в оману, коли заявила, що військовий корабель Путіна «Новочеркаськ» був лише «пошкоджений» – він був повністю знищений!», – написав у соцмережі Х міністр оборони Великої Британії Ґрант Шаппс.

Він додав, що вкрай важливо, щоб у 2024 році «цивілізований світ продовжував підтримувати Україну в цій визначальній для епохи битві, яка зараз розгортається в Європі».

У ніч на 26 грудня у ЗСУ повідомили про знищення російського великого десантного корабля «Новочеркаськ» під час удару в окупованому Криму.

Пізніше у Повітряних силах ЗСУ уточнили, що близько 02:30 26 грудня тактична авіація Повітряних сил атакувала крилатими ракетами великий десантний корабель Чорноморського флоту РФ «Новочеркаськ» в районі окупованої Феодосії і знищила його. Скільки і які саме ракети застосували – не уточнювали.

Читайте також: За останні 4 місяці було знищено 20% російського Чорноморського флоту – міністр оборони Британії про удар у Феодосії

Міноборони Росії згодом заявило, що корабель «Новочеркаськ» був пошкоджений внаслідок удару ЗСУ із застосуванням авіаційних керованих ракет. Про характер цих пошкоджень у російському відомстві не розповіли.

Новини по темі