Конгресмени США просять дозволити Україні застосовувати західну зброю на території РФ – звернення

by Max

Група конгресменів США звернулась до міністра оборони Ллойда Остіна з закликом дозволити використовувати західне озброєння для ударів по території Росії. Відповідний лист розміщений на сторінці комітету з розвідки Палати представників США у мережі Х.

У зверненні зазначено, що українці не можуть ефективно захищатися через політику адміністрації президента США Джо Байдена.

«Важливо, щоб адміністрація Байдена надала українському військовому керівництву можливість проводити повний спектр операцій, необхідних для відповіді на неспровокований напад Росії на їхню суверенну землю», – йдеться у листі.

Також конгресмени наголосили на необхідності збільшити кількість українських пілотів, які навчаються роботі на літаках F-16, а також посилити протиповітряну оборону України.

Читайте також: Депутатський «десант» України у Вашингтоні попросив дозволу на удари зброєю США по території РФ

Напередодні глава Пентагону Ллойд Остін на пресконференції за підсумками засідання Контактної групи з питань оборони України висловив очікування, що Україна не буде застосовувати зброю за межами країни.

Після початку російського наступу на Харківщині президент України Володимир Зеленський заявив, що заборони на використання західної зброї для ударів по території РФ не має бути, оскільки йдеться не про наступ України, а про захист.

14 травня видання Politico з посиланням на двох неназваних офіційних осіб США повідомило, що політика адміністрації Байдена щодо заборони використання Україною наданої США зброї для ударів по території Росії не змінилася. Джерела Politico заявили, що військова допомога США Україні призначена «для оборони, а не для наступальних операцій» на території Росії.

Аналітики Інститут вивчення війни заявили, що українська операція щодо завдання ударів по системах у Росії, які безпосередньо підтримують наступальні наземні операції Росії на півночі Харківської області, за своєю суттю була б оборонною, і характеризувати таку спробу як «наступ» було б некоректно.

Новини по темі