Іран поставив Росії новітні авіабомби – Bild

by Max

Іран розпочав постачання до Росії керованих авіабомб Qaem-5 («Каїм-5»), стверджує німецьке видання Bild. Його військовий експерт Юліан Рьопке дійшов такого висновку, проаналізувавши відеозапис із місця падіння іранського важкого безпілотника Mohajer-6, який розбився в Курській області РФ минулими вихідними.

Імовірно, дрон мав атакувати Сумську область України, але не долетів до цілі. Зважаючи на кадри, безпілотник мав на борту авіабомби Qaem-5, які раніше російська армія не застосовувала на війні з Україною.

На думку експерта, використання таких авіабомб може говорити про «новий рівень» військової співпраці між Тегераном та Москвою.

Бі-Бі-Сі зазначає, що боєприпас на фото і відео справді дуже схожий на Qaem-5 – авіабомбу малого діаметру, яка може встановлюватися на іранські безпілотники Mohajer-6 і Hamaseh. Ця бомба має телевізійне наведення та може оснащуватися різними типами боєголовок. Її заявлена дальність польоту становить до 40 кілометрів. В Ірані її прийняли на озброєння в серпні 2019 року.

Новини по темі