Харківська прокуратура передала до суду справу проти ексмера Балаклії

by Max

Харківська обласна прокуратура затвердила та передала до суду обвинувальний акт щодо колишнього мера Балаклії за статтею про державну зраду – відомство повідомило про це 21 травня.

Його звинувачують у тому, що на початку російської окупації Балаклії тодішній міський голова «добровільно пішов на співпрацю з російськими загарбниками та фактично здав їм населений пункт».

«Наприкінці березня 2022 року разом з представниками збройних сил РФ він провів нараду керівництва Балаклійської міської ради, під час якої агітував до лояльного ставлення як до окупаційних військ, так і до держави-агресора в цілому», – заявила прокуратура.

Читайте також: Суд у Чернігові заочно засудив до 10 років за ґратами чоловіка, який утік до Білорусі й виправдовував там агресію РФ

Також, за повідомленням, ексмер радив жителям Балаклії отримувати «гуманітарну допомогу» від російських окупантів.

За даними прокуратури, колишній посадовець переховується на території Росії, його оголосили в розшук.

Справу заочно розглядатиме Балаклійський районний суд. Фігуранту загрожує довічне позбавлення волі.

Обставини справи вказують на ексмера Балаклії Івана Столбового. В квітні 2022 року йому повідомили про підозру в державній зраді та колабораційній діяльності.

На початку вересня 2022 року українські війська звільнили від російської окупації більшу частину Харківської області, в тому числі місто Балаклію.

Новини по темі