Голова Єврокомісії може приїхати в Україну на початку листопада – журналіст

Голова Єврокомісії може приїхати в Україну на початку листопада – журналіст

by Max
Голова Єврокомісії може приїхати в Україну на початку листопада – журналіст

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн може приїхати в Україну на початку листопада, повідомив редактор Радіо Свобода в Європі Рікард Йозвяк.

Як написав він у соцмережі Х (колишній твіттер), Урсула фон дер Ляєн не їхала б напередодні оприлюднення звітів Єврокомісії про розширення, «якби у неї не було хороших новин».

Раніше повідомлялося, що Європейська комісія збирається представити 8 листопада оцінку прогресу, досягнутого Україною у виконанні критеріїв щодо членства в ЄС. Це ключовий крок у рішенні блоку про початок переговорів про вступ.

Читайте також: ЄС до грудня може оголосити про переговори з Україною про вступ – Politico

У червні 2022 року Європейська рада ухвалила рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського союзу. Таке ж рішення лідери ЄС ухвалили і щодо Молдови.

22 червня цього року Єврокомісія дала проміжну усну оцінку тому, як Україна втілює критерії для початку переговорів про вступ до ЄС: два з семи критеріїв виконані повністю, решта мають прогрес.

Україна сподівається, що такі переговори розпочнуться на початку 2024 року.«Якщо ми збираємося поширити роумінг на ці країни, давайте це зробимо. Оператори мереж готові це зробити», – Метсола


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Україна могла б отримати «деякі переваги» членства в ЄС до вступу – президентка Європарламенту