голова профільного комітету ВР про удари по Росії західною зброєю

by Max

Питання надання дозволу Україні завдавати удари по території Росії американською зброєю – суто політичне, а не правове. Таку думку в етері Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Live») озвучив Олександр Мережко, народний депутат від фракції «Слуга народу», голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Він пояснив, що у міжнародно-правовому вимірі Україна має «невід’ємне» право на самооборону, а територія держави-агресора є «територією театру воєнних дій».

«Тобто Україна з міжнародно-правової точки зору має повне право нищити російські військові об’єкти на території держави-агресора. Проблем немає. Питання, скоріше, політичне в наявності політичної волі», – зазначив Мережко.

За його словами, якщо Україні нададуть дозвіл на завдання ударів по території Росії американською зброєю, армія РФ може перенести свою логістику углиб країни.

Також Мережко вважає, що навряд США будуть ставити певні умови для використання їх далекобійних ракет для ударів по Росії.

«Мені здається, що тут просто треба дотримуватися законів та звичаїв війни. Тобто питання може стояти тільки з точки зору наявності законних воєнних цілей. Тільки це може становити якусь проблему», – пояснює депутат.

Напередодні спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон заявив, що Україні треба дати можливість воювати так, як вона вважає за потрібне.

Читайте також: Кулеба закликав партнерів розглянути збиття ракет над Україною й розблокувати удари по Росії

До цього стало відомо, що тринадцять членів Конгресу США закликали дозволити українській армії використовувати американську зброю для ударів по території Росії. Лист до глави Пентагону підписали і демократи, і республіканці.

Автори звернення вважають, що на тлі наступу російської армії на Харківщині президент США Джо Байден має дозволити українським військам проводити повний спектр операцій, необхідних для відповіді на напад Росії.

20 травня глава Пентагону Ллойд Остін на пресконференції за підсумками засідання Контактної групи з питань оборони України висловив очікування, що Україна не буде застосовувати зброю за межами країни.

Читайте також: Блінкен у Конгресі: США не підтримують удари по РФ, але Україна вирішує сама

Після початку російського наступу на Харківщині президент України Володимир Зеленський заявив, що заборони на використання західної зброї для ударів по території РФ не має бути, оскільки йдеться не про наступ України, а про захист.

14 травня видання Politico з посиланням на двох неназваних офіційних осіб США повідомило, що політика адміністрації Байдена щодо заборони використання Україною наданої США зброї для ударів по території Росії не змінилася. Джерела Politico заявили, що військова допомога США Україні призначена «для оборони, а не для наступальних операцій» на території Росії.

Аналітики Інститут вивчення війни заявили, що українська операція щодо завдання ударів по системах у Росії, які безпосередньо підтримують наступальні наземні операції Росії на півночі Харківської області, за своєю суттю була б оборонною, і характеризувати таку спробу як «наступ» було б некоректно.

Новини по темі