Генштаб повідомляє про напружену ситуацію на Куп’янському напрямку, там відбулося 22 боєзіткнення

by Max

Російські військові продовжують прикладати основні зусилля на Куп’янському та Покровському напрямках. Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє про напружену ситуації і 22 бойові зіткнення на Куп’янському напрямку, йдеться у зведенні станом на 16:00.

«Підтверджені загальні втрати ворога в особовому складі на цей час становлять 106 осіб. Знищено по дві одиниці БМП, БТР та автомобільної техніки», – повідомили військові.

На Покровському напрямку, вказано у повідомленні, тривають 12 боєзіткнень у районах Новоолександрівки, Прогреса, Соловйового, Сокола та Уманського. Ще шість атак військ РФ вже відбито.

«На Харківському напрямку загарбники і далі тиснуть у районі Липців. Наші воїни також проводять активні дії. Загальна кількість боєзіткнень зросла до восьми. Додався ще один авіаудар по Вовчанську», – розповіли у ЗСУ.

Також Генштаб повідомляє про бій на Лиманському напрямку, ще пʼять російських атак сьогодні вже відбито ЗСУ.

Вдень у Генштабі повідомляли, що з початку доби до 13:00 на фронті відбулося 65 бойових зіткнень, і майже половина з них – на Куп’янському та Покровському напрямках.

Президент України Володимир Зеленський ввечері 21 травня заявив, що надзвичайно складними залишаються Покровський, Краматорський, Курахівський напрямки – там найбільше боїв. На Харківщині, за його словами, Сили оборони України знищують окупанта, «результати відчутні».

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей. Заступник голови Харківської обласної військової адміністрації 20 травня заявив, що Збройні сили України контролюють близько 60% Вовчанська.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 17 травня заявив, що війська РФ розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, намагаючись примусити Україну задіяти додаткову кількість бригад зі складу резерву.

Новини по темі