ФСБ затримала двох жителів Ялти, їх підозрюють у співпраці з СБУ

ФСБ затримала двох жителів Ялти, їх підозрюють у співпраці з СБУ

by Max
ФСБ затримала двох жителів Ялти, їх підозрюють у співпраці з СБУ

Федеральна служба безпеки Росії повідомила про затримання двох жителів окупованої Ялти, підозрюваних у співпраці з українськими спецслужбами.

За версією слідства, ялтинці 1980 та 1983 років народження «ініціативно встановили співпрацю з представником Служби безпеки України». Вони, як стверджує ФСБ, передавали йому дані про соціально-політичну, економічну та військову ситуацію в Криму.

ФСБ також заявляє, що затримані «запропонували свої послуги з фото- та відеозйомки обʼєктів збройних сил РФ на користь української спецслужби, а також висловили готовність вчинити диверсійно-терористичні акти щодо військових обʼєктів» на території півострова.

Проти затриманих порушена кримінальна справа щодо співпраці на конфіденційній основі з іноземною державою (стаття 275.1 російського Кримінального кодексу). Покарання за цією статтеє становить від трьох до восьми років позбавлення волі.

На відео, яке публікує російська державна агенція «РИА Новости», співробітники ФСБ затримують двох чоловіків, які рибалять, один із них каже: «За що?»

Російські силовики в окупованому Криму регулярно затримують проукраїнських жителів півострова, звинувачуючи їх у співпраці з українськими спецслужбами, готуванні до диверсій, незаконному зберіганні вибухових речовин тощо. Також окупаційна влада переслідує людей за релігійними переконаннями, зокрема, через належність до забороненої в Росії, але легальної в Україні організації «Хізб ут-Тахрір».

Новини по темі