Ердоган розкритикував країни, які називають угруповання «Хамас» терористичним

Ердоган розкритикував країни, які називають угруповання «Хамас» терористичним

by Max
Ердоган розкритикував країни, які називають угруповання «Хамас» терористичним

Президент Туреччини Реджеп Ердоган розкритикував країни, які називають радикальне угруповання «Хамас» терористичним. На думку Ердогана, організація є «визвольною групою моджахедів, що борються за захист своєї землі та своїх громадян». Відповідну заяву він зробив під час виступу у турецькому парламенті.

Крім того, Ердоган повідомив про скасування свого візиту до Ізраїлю. Президент Туреччини зазначив, що Анкара мала намір остаточно нормалізувати відносини з Ізраїлем, але він зловжив доброзичливістю турецької сторони і не зробив кроків у відповідь.

Водночас Ердоган наголосив, що Туреччина готова стати країною-гарантом палестинської сторони у врегулюванні конфлікту з Ізраїлем.

Наприкінці минулого року Ізраїль та Туреччина повністю відновили стосунки на рівні послів. При цьому МЗС Туреччини заявляло, що Анкара продовжить захищати права палестинців.

Відносини між Ізраїлем і Туреччиною різко погіршилися в 2010 році – після інциденту із захопленням ізраїльським спецназом корабля, що вийшов з Туреччини в Сектор Гази. У травні 2018 року Анкара запропонувала послу Ізраїлю в Туреччині залишити країну після акцій протесту в Секторі Гази на тлі 70-ї річниці утворення Ізраїлю та перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалиму. Тоді у сутичках загинули близько 60 палестинців.

Ісламістське угруповання «Хамас» визнане терористичним в ЄС і США.

Новини по темі