Дрони СБУ атакували російський аеродром «Кущевська» і Слов’янський НПЗ – джерело

by Max

Дрони Служби безпеки України у ніч на 19 травня атакували російський військовий аеродром «Кущевська» і Слов’янський НПЗ у Краснодарському краї РФ, повідомило Радіо Свобода поінформоване джерело, яке побажало залишитися неназваним, бо не уповноважене офіційно коментувати ситуацію.

«По аеродрому вони відпрацювали спільно із Силами безпілотних систем ЗСУ. Росіяни в соцмережах вночі скаржилися на серію вибухів, пожежу… На цьому летовищі знаходилися десятки різних літаків, які атакують українські позиції на фронті: Су-34, Су-25, Су-27, МіГ-29. Керівництво Слов’янського НПЗ заявило, що після кількох гучних прильотів завод зупинив свою роботу, і вони зараз оцінюють збитки», – повідомило джерело.

Інших деталей про можливі руйнування внаслідок удару джерело не навело.

Це вже друга атака дронів СБУ на військовий аеродром «Кущевська» і Слов’янський НПЗ за останні три тижні. Раніше на аеродромі було уражено кілька літаків, а на НПЗ влучили у ректифікаційну й атмосферну колони, повідомило джерело Радіо Свобода.

Попередні вибухи на військовому аеродромі «Кущевська», а також на Слов’янському НПЗ у Краснодарському краї Росії сталися в ніч на 27 квітня.

Американський Інститут вивчення війни заявив 17 квітня, що українські удари по російських цілях в окупованому Криму і на території РФ є «досить скоординованою і широкомасштабною серією ударів, спрямованою саме проти російської авіації, протиповітряної оборони і засобів радіолокаційного виявлення».

У розвідці Великої Британії зазначили, що українська атака на російський аеродром «Кущевська», ймовірно, привела до того, що приблизно 40 літаків різних типів були виведені з цього району й розміщені на численних аеродромах РФ далі від лінії фронту.

Упродовж останніх місяців почастішали атаки безпілотників на нафтопереробні заводи й інші важливі інфраструктурні обʼєкти Росії. Київ підтвердив причетність до частини з них. Ці ​удари, ймовірно, є частиною спроби зменшити постачання палива російським військовим, а також могли б скоротити доходи від експорту, які Москва використовує для фінансування війни.

Новини по темі