Допомога від США посилить ППО і далекобійні спроможності України – Зеленський після розмови з Байденом

by Max

Президент США Джо Байден запевнив президента України Володимира Зеленського, що в разі схвалення Сенатом негайно підпише закон про виділення допомоги Україні. Про це Зеленський написав у телеграмі за підсумками телефонної розмови з лідером США 22 квітня.

«Ми обговорили перший пакет оборонної допомоги після ухвалення закону. Маю запевнення президента, що він буде швидким та потужним і посилить наші протиповітряні, далекобійні й артилерійські спроможності», – розповів президент України.

Зеленський зазначив, що розповів Байдену про російські ракетні атаки. Зокрема, про удар по харківській телевежі буквально за кілька хвилин до розмови.

«Я також відзначив двопартійну підтримку законопроекту та особисту роль спікера Майка Джонсона і лідера меншості Хакіма Джеффріса. Інше рішення Палати представників – дозволити конфіскацію російських активів – посилає потужний сигнал усім нашим партнерам», – йдеться у дописі.

У Білому домі наразі не коментували розмову двох лідерів.

Раніше стало відомо, що Сенат США розгляне допомогу Україні 23 квітня

Палата представників Конгресу США під час голосування 20 квітня підтримала виділення допомоги для України.

Законопроєкт про допомогу Україні підтримала більшість конгресменів у Палаті представників. «За» проголосували 311 конгресменів, проти – 112.

Тепер це питання має розглянути американський Сенат і потім підписати президент США Джо Байден.

Загальний розмір законопроєкту щодо допомоги Україні, який ініціював спікер-республіканець Палати представників Майк Джонсон становить 60,84 мільярда доларів. Третина цих коштів, саме 23,2 млрд доларів, залишаться в США та будуть витрачені на поповнення американських запасів.

Новини по темі