до України повернули 9 дітей із Росії та окупованих територій

by Max

Команда Bring Kids Back UA зустріла п’ятьох дітей із Росії, ще чотирьох повернули з окупованих РФ територій України, повідомив у телеграмі 22 березня голова Офісу президента Андрій Єрмак.

«Ми сьогодні зустріли пʼятьох дітей, яких викрала Росія: четверо з них – із дитячих будинків (від 3 до 10 років) та одна 12-річна дівчинка. Ще чотири дитини раніше повернулися з ТОТ», – повідомив голова ОП.

За словами Єрмака, частина дітей відвідали Центр захисту прав дитини, де розповіли правоохоронцям про злочини росіян, свідками яких вони стали.

Повернути дітей вдалося за посередництва Катару.

Раніше голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін повідомляв, що з окупованих територій повернули ще п’ятьох дітей.

Читайте також: Депутатці Держдуми РФ та ще одній росіянці повідомили про підозру через депортацію українських дітей – СБУ

За офіційними даними української влади, з 24 лютого 2022 року з України до Росії депортували близько 20 тисяч дітей. Це лише ті випадки, які вдалося зафіксувати офіційно. Українські правозахисники наполягають, що дітей, силоміць переміщених із України, «сотні тисяч».

У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнних злочинів – насильницьких депортацій та переміщення населення, зокрема дітей, із окупованих територій України.

Повернути в Україну, за даними влади, поки що вдалося близько пів тисячі дітей.

Новини по темі