Депутати викликали генпрокурора Костіна до Ради після розслідування «Схем» щодо статків його заступника

Депутати викликали генпрокурора Костіна до Ради після розслідування «Схем» щодо статків його заступника

by Max
Депутати викликали генпрокурора Костіна до Ради після розслідування «Схем» щодо статків його заступника

Генерального прокурора України Андрія Костіна викликали до Верховної Ради для надання пояснень щодо походження статків його заступника Дмитра Вербицького. Дівчина Вербицького Христина Ільницька, як встановили «Схеми» (Радіо Свобода), у 2024-му році набула елітного майна на суму щонайменше 52 мільйони гривень, не маючи для цього достатніх власних офіційних доходів. Про виклик генпрокурора повідомили народні депутати Ярослав Железняк («Голос») і Олексій Гончаренко («Європейська солідарність») у своїх телеграм-каналах.

Зокрема Железняк повідомив, що Верховна Рада 216 голосами проголосувала про виклик генпрокурора Андрія Костіна на пленарне засідання Верховної Ради на 12:00 18 червня. «Чекаємо пояснення генпрокурора, як так його співробітники набувають успішно майно, доглядаючи за економікою», – йдеться в телеграм-каналі нардепа Железняка.

«Верховна Рада викликала Генпрокурора Костіна щодо корупційних дій його заступника Вербицького. Нагадаю, що я ще в минулому місяці відправляв запит до НАБУ та НАЗК з проханням провести перевірку Дмитра Вербицького», – написав депутат Гончаренко.

10 червня «Схеми» розповіли про те, що дівчина Вербицького Христина Ільницька у 2024-му році обзавелась новим Porsche та 3-поверховим котеджем на березі річки Коник у Києві, загальна вартість яких щонайменше 52 мільйони гривень – хоча її сукупний дохід, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, склав трохи більше 360 тисяч гривень.

Про те, що Христина Ільницька перебуває у стосунках саме з офіційно розлученим заступником генпрокурора Дмитром Вербицьким, свідчить низка фактів – жінка публікує у своїх соцмережах фотографії спільного проведеного з ним та своїм сином дозвілля, до того ж камери спостереження неодноразово фіксували, що Вербицький та Ільницька спільно пересуваються містом на згаданому новому Porsche. Вербицький, відповідно до його декларації, мешкає у тому ж котеджному містечку, де Ільницька у травні купила маєток.

У коментарі «Схемам» заступник генпрокурора Дмитро Вербицький заявив, що їхні стосунки з Христиною Ільницькою не носять сімейний характер, що передбачало би відображення її майна в його декларації, та заявив, що не надавав їй допомогу у купівлі нерухомості.

Сама Ільницька теж не спростувала, що перебуває із ним у стосунках, додавши, що «на даному етапі» вони не носять сімейний характер. Своє майно, куплене у 2024 році на загальну суму більше 50 мільйонів гривень, вона пояснила зокрема тим, що колись мала «яхтовий бізнес» зі своїм неназваним колишнім хлопцем, від якого нібито отримала у спадок за заповітом чимало активів. «Схемам» вдалося встановити ім’я цього підприємця. У коментарі журналістам його вдова заявила, що ще до смерті він скасував свій заповіт на Ільницьку і він не набув чинності. Це підтверджують і записи в реєстрах.

Раніше, 7 травня «Схеми» опублікували розслідування про те, що Дмитро Вербицький оселився в іншому таунхаусі у котеджному містечку «Коник» у Києві, який придбав його племінник за довіреністю для одеського бізнесмена в шість разів дешевше ринкової вартості.

При цьому, раніше ДБР відкрило кримінальне провадження щодо компанії-забудовника котеджного містечка «Коник», в якому процесуальне керівництво здійснює Офіс генерального прокурора, де заступником голови є Вербицький. Нині активних дій по цьому провадженню немає, арешти на майно забудовника зняті, йдеться у розслідуванні. Сам Вербицький на запитання про занижену ціну на таунхаус заявив, що йому відома «лише вартість, яка була зазначена у договорі». Щодо кримінальної справи заступник генпрокурора зазначив, що прокурорський нагляд за розслідуваннями ДБР «не входить до його повноважень».

Дмитро Вербицький став заступником генерального прокурора Андрія Костіна у вересні 2022 року. До цього працював в органах прокуратури Івано-Франківської, Одеської та Миколаївської областей. З 2020-го і до 2022-го року, до моменту призначення на посаду в ОГП, був заступником керівника Одеської обласної прокуратури.

Новини по темі