ДБР підозрює керівництво «Херсонтеплоенерго» в привласненні коштів КП під час окупації

ДБР підозрює керівництво «Херсонтеплоенерго» в привласненні коштів КП під час окупації

by Max
ДБР підозрює керівництво «Херсонтеплоенерго» в привласненні коштів КП під час окупації

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру керівництву комунального підприємства «Херсонтеплоенерго», яке, ймовірно, вивело кошти його на власні рахунки – про це відомство заявило 24 жовтня.

За даними слідства, під час окупації Херсона російськими військами керівники підприємства вивели зі структури 13 мільйонів гривень. Ці платежі від фізичних та юридичних осіб за опалення були накопичені на рахунках на початку російської окупації.

«Замість збереження грошей підприємства на депозиті або оплати боргів за газ, директорка підприємства організувала схему виведення коштів на приватні рахунки. До реалізації протиправної схеми вона залучила головного бухгалтера та керівницю профспілкової організації», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: «Із реєстру корупціонерів можуть зникнути 10 тисяч осіб»: голова НАЗК розповів, хто гальмує боротьбу з корупцією

ДБР підозрює директорку та головного бухгалтера в тому, що вони, маючи віддалений доступ до рахунків, переказали кошти на рахунок профспілкової організації, що суперечить законодавству воєнного стану. Потім за участі голови профспілки гроші перерахували під виглядом безвідсоткової позики «на споживчі потреби» на власні рахунки:

«Загалом за такою схемою з «Херсонтеплоенерго» в період з червня по серпень 2022 року було виведено 13 мільйонів гривень. З них понад 5,5 мільйона були переведені на особисті банківські рахунки директора, головного бухгалтера та голови профспілки».

Читайте також: ДБР: на Буковині командир військової частини залучав бійців до ремонту власного будинку

Посадовицям повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем. У разі обвинувального вироку їм загрожує до шести років позбавлення волі.

ДБР додає, що кошти повернули комунальному підприємству. Директорка КП вже не працює на цій посаді, правоохоронці подали до суду клопотання щодо відсторонення від посад двох інших фігуранток справи.

Українські війська звільнили Херсон у листопаді 2022 року. Лівобережна Херсонщина перебуває під російською окупацією.

Новини по темі