Данія стала першою країною, яка закупить озброєння для ЗСУ в українських виробників – Мінстратегпром

by Max

Данія стала першою країною, яка за свій кошт закупить озброєння та військову техніку для ЗСУ в українських виробників.

Як повідомили у Міністерстві стратегічних галузей промисловості, це «перше й поки що безпрецедентне рішення, коли вироби військового призначення для Сил оборони закуповуються в українських виробників за кошти іншої держави».

Урядовці кажуть, що виробничі спроможності українські ОПК значно перевищують купівельні спроможності держбюджету.

«Спроможність українського ОПК становить близько 20 млрд доларів. При цьому Україна має лише 6 млрд доларів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина усіх станків, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту», – пояснив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Читайте також: «Мені треба на завтра»: директор «Української бронетехніки» про головні проблеми виробництва озброєння

За його словами, оптимальний вихід з цієї ситуації – переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в Україні.

«Так народився проєкт «ZBROYARI: Manufacturing Freedom». Це глобальна фандрейзингова кампанія, стратегічний збір. Його мета – зібрати $10 млрд на виробництво української зброї в цьому році. Сьогодні ми маємо перший донат. Це рішення знакове, воно відкриває шлях для інших країн», – вважає міністр.

Напередодні стало відомо, що уряд Данії виділив 200 мільйонів данських крон (майже 300 млн євро) на інвестиції в українську оборонну промисловість. Гроші виділені на створення «значного» морського потенціалу, безпілотників і виробництво ракетних компонентів.

Загалом Данія вже оголосила про військову підтримку України на майже 41,4 млрд данських крон (5,9 мільярда євро).

Новини по темі